Sprial Kaynaklı Boru

Sprial Kaynaklı Boru
Resmi büyültmek  için resim üzerine tıklayınız..

Sprial Kaynaklı Boru :

Tozaltı yöntemiyle spiral boru üretimi yüksek kaliteli kaynak yapısı için karbid frezeleme ile kaynak ağzı açılan iç ve dış bant kenarlarını birleştirmek için tandem kaynak tekniğinin kullanılması prensibine dayanır.

Sıcak haddelenmiş çelik bantların kaynağı, ön-şekillendirme ve şekillendirme makaralarından geçtikten sonra spiral formunu alır. Tozaltı tandem kaynak işlemi ile yüksek üretim hızlarında mükemmel bir kaynak kalitesi sağlanır. Spiral kaynaklı borular üretim hattının sonunda proje gereksinimleri doğrultusunda istenen boylarda kesilir. Mükemmel ve hassas bir ek kaynağının temin edilebilmesi için boru uçlarına karbid işleme ile kaynak ağzı açılır.

Borular hidrostatik test, ultrasonik ve X-ışını uygulamalarını takiben, proje ve müşteri taleplerine uygunluk için son kontrol işlemlerine tabi tutulur.

Hammadde girdi kontrolünden son kontrol aşamasına kadar tüm üretim süreci bilgisayar sistemince takip edilir ve desteklenir. Tüm üretim hatları boyunca izlenebilirlik ve giriş kontrolları barkod uygulaması ile sağlanır.

Kullanım Alanları :

Spiral kaynaklı çelik borular geniş ebat aralığı sayesinde petrol, doğal gaz, su ve diğer yanıcı & yanmaz akışkanların iletim ve dağıtım boru hatlarında, çelik yapı elemanı olarak ve diğer genel amaçlar için yaygın olarak kullanılır.

Yaygın olarak tercih edilen 18,5 m.’ye varan boru boyları, kısa boru boylarına göre daha az ek kaynağı gerektiğinden, boru hatlarının inşaat maliyetini oldukça azaltmaktadır.
Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım
Eskişehir Demir Ticaret Eskişehir Demir Ticaret hakkimizda.html Ürünlerimiz İletişim Eskişehir Web Tasarım